Internationaal Zakendoen en (Out) Sourcing brengt veel Risico’s (‘Risk’) met zich mee. Niet alleen op juridisch en financieel gebied, maar steeds belangrijker wordt het Reputatierisico.
Als organisatie, maar zeker als bestuurder, is het belangrijk om bij internationaal zaken doen alle relevante partijen (bedrijven, contactpersonen, UBO’s (Ultimate Beneficial Owner) of lokale agenten aan een Compliance-Check te onderwerpen.
Dit om, behalve de reputatie-risico’s te beheersen, te voldoen aan de (inter) nationale wet-en regelgeving zoals de WWDT, WTT, Sanctiewet 1977, FATCA, FCPA en de UK Bribery Act. Hiermee worden compliance-risico’s op de meest efficiënte wijze geïnventariseerd en gemonitord
Er zijn special Screeningtools zoals World-Check van Thomson Reuters. Als je als bedrijf iemand in dienst neemt, of je doet internationaal zaken, is het heel verstandig om een dergelijke bron te raadplegen.
Risk en Compliance Check: Ga het doen!
Ga het doen! Ik snap dat dat heel makkelijk is gezegd. Het zijn vooral de twijfels die de kop opsteken.
1. Praktisch en efficiënte uitvoering moet worden gebaseerd op een business case voor duurzame waarde-ketens, die vooral betrekking hebben op risico management vraagstukken.
2. Betrokken en opgeleide mensen bij elke stap in de keten, van het topmanagement, operations, procurement, tot aan de toeleveranciers. Het is een cross-functionele en cross-bedrijven (leveranciers) uitvoering.
3. Prestatiemeting systemen kunnen worden opgezet, om het niveau te traceren van voortgang, alsmede welke voordelen (financiële kosten-baten) opgeleverd worden.
Nu komt het erop aan lef te hebben om vol in te zetten op “risk en compliance” in sourcing activiteiten met daarbij in je interne organisatie een data-gedreven manier van het vertellen, ontsluiten, aanjagen en verzilveren van goede, spraakmakende cases.
Wordt het daadwerkelijk gebruikt in jouw organisaties en zo ja, door wie?
We horen graag van je wat je ervan vindt !)
Succes,
Rolph Kropp
Illustraties (intro) met dank aan 123RF.com
Laat wat van je horen